Ramka na zdjęcia, która ogarnie Twoje nici || A photo frame that will organize your threads

Czy nie doprowadzają Was do białej gorączki szpulki nici walające się wszędzie gdzie się da, plączące się? I stałe powtarzanie “Gdzieś był tu X kolor… no gdzieś pod tą strertą dziwnych lamówek “? Do tego małe szpulki z nićmi żyjące własnym radosnym życiem, gdzieś pod szafą czy na głębokim dnie pudełka… Czysta entropia!

Postanowiłam zmusić się do utrzymywania rosnącej kolekcji nici w ryzach i jednocześnie nie implementować kolejnego pudełka (nie mam już gdzie ich trzymać). Gdzieś w odmętach Internetów napotkałam się kiedyś na tablicę, w którą wkręcono drewniane patyczki, na które ponadziewano szpulki. Efekt szalenie mi się spodobał i postanowiłam uskutecznić własną wersję.

Oto i ona! Najpierw wersja “naga”:

bez_szpulek_przeod_smallbez_szpulek_bok_small

A tu z nasadzonymi nićmi:

ze_szpulkami_bok_small

Lista zakupów objęła:

– ramka na zdjęcia (Ikea, a jakże :P)

– śruby długości 8cm, średnica 5mm + nakrętki + podkładki  (Liroy Merlin)

– ulubione zdjęcia 🙂

Przyznam się szczerze, że w pierwszym podejściu zastosowałam przyklejone do obrazu drewniane patyczki pomalowane na biało. Niestety patyczki nie chciały się trzymać. Cóż, delikatnie powiedziane. Po nałożeniu na nie nici wszystkie poodpadały w przeciągu 48 godzin. Należało więc podejść do problemu bardziej hardware’owo, i stąd śruby. Mój samiec pomógł mi przewiercić ramę na wylot i przykręcić śruby.Tu już nic nie ma prawa odpaść, chyba że wyrwie się razem z płytą pilśniową stanowiącą podkład ramy. No i dodatkowo śruby dodają takiego nieco nowoczesno-industrialnego charakteru, który szelenie mi się podoba.

Drążki śrubowe są na tyle długie, że na jednym mieści się zarówno mała szpulka do maszyny, jak i duża szpulka. Pozwala to trzymać razem bobinkę i dużą szpulkę z jednym kolorem i w ten sposób nie będę już dostawać szału starając się znaleźć małą szpulkę odpowiadającej głównej. Ha!

ze_szpulkami_zblizenie_small

Obraz nie dość że praktyczny, to jeszcze stanowi ozdobę pokoju 🙂 Tylko powoli zaczyna mi brakować wolnych drążków, trzeba będzie projekt wkrótce rozszerzyć i dodać więcej miejsc na niteczki 🙂

||

Don’t you get mad with all your threads laying around in random places, tangled, with you saying to yourself ‘I saw the X colour somewhere… there below this pile of bias tapes or whatever it is…’? And the bobbins with threads living their own lives somewhere below your closet or on the bottom box… Pure entropy!

I decided to force myself to keep my growing collection of threads in order. And I didn’t want to get just another box. I start to run out of place for boxes. Somewhere in deep roots of the Internet I caught a glimpse of a board with wooden sticks stuck in it and with threads put on those sticks. I liked the idea a lot and decided to make my own version.

Here it is! First, a “naked” version:

bez_szpulek_przeod_smallbez_szpulek_bok_small

And here with the threads:

ze_szpulkami_bok_small

My shopping list:

– photo frame (Ikea, of course :P)

– screws 8cm long, 5mm in diameter + caps+ metal pads  (Liroy Merlin)

– prints of favourite photos 🙂

To be hones, in my first try I simple glued some cylindrical wooden sticks, painted white, to the frame, but all of them simply fell off in 48 hours after putting threads on them. Well, the problem needed a bit more “hardware” approach, and the screws were the answer. My male helped me to drill the frame through and insert the screws. Now there is no change of anything falling off, unless you rip the screws out together with the beaverboard in the frame. Additionally, the screw give a little bit of modern – industrial touch to the whole project, which I happen to like a lot.

The screws are long enough to fit both both a bobbin together with the corresponding colour of thread spool. That way I won’t have to get crazy trying to find proper bobbin for my thread, yeah!

ze_szpulkami_zblizenie_small

The frame is therefore not only practical, but also is a nice room decoration 🙂 Only now I start to run out of free screws for threads, so soon I will have to expand my project and add some more spaces for new threads 🙂

Advertisements

3 thoughts on “Ramka na zdjęcia, która ogarnie Twoje nici || A photo frame that will organize your threads

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s